22 vjet nga dëbimi i shqiptarëve nga rajoni i Pejës dhe Istogut (Video)

Nje reportazh nga televizioni anglez ITN per eksodin e shqiptareve. Me mijra shqiptare nga rajoni i Pejes dhe Istogut u debuan nga serbet per ne Mal te Zi, ne vitin 1999.
Në linkun e mëposhtëm mund të shikoni reportazhin:
Burimi: https://www.facebook.com/FMimagesAlbania/videos/287635306131448

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


*

code